Bogazici Sultans

3 Aralık 2013
3 Aralık 2013, Comments Bogazici Sultans için yorumlar kapalı

Bogazici Universitesi Amerikan Futbol Takımı Bogazici Sultans’ ın sponsor dişhekimi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  1987 yılında Amerikan Futbolu kavramını Türkiye’ye ilk getiren ve yıllardır bunun için çaba veren takım ve klüp. İlk head coachları Greg Wolff. Bu genc cocuklarla çalışmak çok keyifli. Mouthguard yapım asamasında bana cok yardımcı oldular. Bogazici Sultans gecen sezonun şampiyonu ve önümüzdeki bahar da IFAF Avru şampiyonasında ülkemizi Avrupa’ da temsil edecek.
Niçin bu takıma sponsor oldum?
Öncelikle ülkemizde bu spor dalınının kurucu takımı ve  abilerinin mirasını devam ettiriyorlar. İkinci olarak sebebim devlet üniversitesi olması ve kaynaklarının olmaması. Maalesef üniversite maddi destek vermiyor ve bu genc oyuncular maç yaptıkları özel üniversite takımlarının aksine kendi kendilerini finanse etmeye çalışıyorlar. Özellikle korunma ön planda olduğu için de kask, koruyucu padlerin ve koruyucu dişliğin düzenli olarak yenilenmesi gerekiyor.
Geçen pazar ilk Amerikan Futbolu maçımı Sultans’ ın sakat oyuncu ve rookieleriyle birlikte izledim, bana oyunu anlattılar. Maç Hacettepe Üniversitesiyleydi, Inanamayacaksınız tam 3,5 saat izledim ve çok keyif aldım.  Bir sonraki maçı heyecanla bekliyorum. 🙂

2 3 1

5 6 7