Dr. Elif GÜNDÜZ
Hakkında

Dr. Elif Gündüz 1999 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra ortodonti uzmanlık eğitimini Viyana Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Bölümü’nde tamamlamıştır. 2015 yılına kadar da aynı bölümde Prof. Dr. Hans Peter Bantleon gözetiminde akademik çalışmalarına devam etmiştir.

Uzmanlık eğitimi süresince oral cerrahi ve periodontoloji bilim dallarında rotasyon yapmış, Graz Karl Franzens Üniversitesi Oral Cerrahi Bölümünde Prof. Dr. Antranik Eskici ile de tek diş implantları ve diş transplantasyonları üzerine çalışma imkanı bulmuştur.
Dr. Elif Gündüz Türkiye’nin ilk sertifikalı takım ve spor diş hekimidir. 2012 yılından beri merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Spor Diş Hekimleri Akademi’sinin aktif bir üyesidir.
Merkezi Paris’te olan Avrupa Spor Diş Hekimleri Birliği’nin ilk üyelerinden biri olup; birliğin yönetim kurulunda aktif olarak görev almaktadır. Boğaziçi Sultans Amerikan Futbolu Takımının sponsor takım diş hekimidir.

Dr. Elif Gündüz güncel ortodontik tedaviler, ortodontik kemik rejenerasyonu ve spor dişhekimliği konularında uluslararası bir konuşmacı ve araştırmacıdır.
Türkçe, Almanca ve İngilizce pek çok bilimsel makale yayınlamıştır, ve kitap bölümü çevirileri yapmıştır. San Francisco, Viyana, Dubai, İzmir ve İstanbul’da gerçekleşen bilimsel toplantılarda koruyucu hekimlik ve koruyucu dişlikler konulu seminerler vermiş bilgilerini meslektaşlarıyla paylaşmıştır

Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Elif Gündüz’ün ilgi alanları:

* Çocuk ve Yetişkin Ortodontik Tedaviler
* Spor Diş Hekimliği – Koruyucu Diş Hekimliği
* Estetik Diş Hekimliği
* Çene Cerrahisi Kombine Ortodontik Tedaviler
* İmplantoloji

Dr. Elif Gündüz’ün 2007 yılından beri İstanbul’da muayenehanesi bulunmaktadır. 2012 yılından beri Esenler Melek Erman Köni – Anne Çocuk Eğitim Vakfı Eğitim Merkezi ile ortak sosyal sorumluluk projeleri yapmaktadır. Kliniğinde çocuklara düzenli olarak ücretsiz diş tedavi ve ortodontik tedavi hizmeti sunmaktadır. Dr Elif Gündüz ihtiyacı olan bu çocuklara sunduğu hizmetten dolayı 2015 yılında Sabancı Derneğinin düzenlediği Türkiye’nin Fark Yaratanları Projesine Türkiye’nin Fark Yaratanı olarak aday gösterilmiştir.

Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Elif Gündüz tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra ayrıca dünyayı gezen bir fotoğraf sanatı düşkünüdür. 2006 yılında İstanbul’da iki adet fotoğraf sergisi açmıştır. Aktif olarak spor yapmaktadır ve spor karşılaşmalarını izleyici olarak takip etmektedir.