Sosyal Sorumluluk Projeleri

2012 yılından beri Melek Erman Köni (MEK) – Anne Çocuk Eğitim vakfı (AÇEV) Esenler Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar ailelerinin rızaları ile kliniğimizde ücretsiz tedavi edilmektedir. Bugüne kadar 70 çocuk dolgu, diş çekimi, diş temizliği, apse tedavileri ve diş florlama hizmeti almıştır. Rotary Klübü ve birkaç hayırsever dostumuz diş teli materyali bağışlamış ve Dr. Elif Gündüz hiç bir ücret almadan 20 çocuğa sabit teller ve braketlerle ortodontik tedavi hizmeti sunmuştur.

Dr. Elif Gündüz ihtiyacı olan bu çocuklara sunduğu hizmetten dolayı 2015 yılında Sabancı Derneğinin düzenlediği Türkiye’nin Fark Yaratanları Projesine Türkiye’nin Fark Yaratanı olarak aday gösterilmiştir.

Dr. Elif Gündüz 2013- 2014 sezonunda Boğaziçi Üniversitesi Amerikan Futbolu takımı Boğaziçi Sultans oyuncularına sponsor olmuştur. Takım diş hekimliği görevini üstlenen Dr. Elif Gündüz 60 oyuncuya ücretsiz koruyucu dişlik (mouthguard) yapmıştır. Takım oyuncuları bu koruyucu dişlikler üzerine bilimsel bir araştırma yapılmış, çalışma sonuçları ingilizce olarak çeşitli kongrelerde sunulmuş dergilerde yayınlanmıştır.

Eğitici yazı ve seminerler ile Türk Amerikan Futbolunun gelişimine katkıda bulunmak hedeflenmiştir. Dr. Elif Gündüz ile Boğaziçi Sultans Takım Oyuncularının işbirliği hala devam etmektedir.